Για την εφημερίδα μας

Aγαπητοί  επισκέπτες,

Σας καλωσορίζουμε στην εφημερίδα του σχολείου μας,  τη δημιουργία  της οποίας ανέλαβε μια ομάδα μαθητών κατά το σχολικό έτος 2016-2017.

Κύριος στόχος μας είναι η προβολή και ανάδειξη του πολιτισμού σε όλες τις εκφάνσεις του. Προτείνοντας  μουσεία, παραστάσεις  για το θέατρο , τον κινηματογράφο, το χορό καθώς και έργα λογοτεχνίας και  ποίησης, ευελπιστούμε το blog μας να αποτελέσει ένα φάρο πολιτισμού. Τα οφέλη άλλωστε της ενασχόλησης μας με τον πολιτισμό είναι πολυάριθμα. Διευρύνουμε τους ορίζοντές μας, γινόμαστε ανοικτοί σε νέες εμπειρίες, κοινωνικοί και εξωστρεφείς στις σχέσεις μας ενώ παράλληλα αναπτύσσουμε άμυνες και δεν υποκύπτουμε στα πρότυπα της εποχής. Τώρα μένει μονάχα να σας ευχηθούμε μια εποικοδομητική περιήγηση.

Χρυσή Πανταζίδη, Γ3

Εκ μέρους των μαθητών της ομάδας πολιτιστικού προγράμματος